Anasayfa İletişim Favori Listenize Ekleyin Bu Sayfayı Yazdırın


156 Jandarma İmdat Telefonu hayati öneme  sahiptir. Asılsız ve yanlış ihbarlarla Jandarma Birimleri meşgul edilmemelidir.

Unutmayınız ki, sizin gereksiz meşguliyetiniz yardıma ihtiyacı olan başka bir vatandaşımıza zamanında yardım edilememesine neden olacaktır...


Bir suçun işleneceğinden şüpheniz varsa, şüpheli bir şey duyuyor veya görüyorsanız, 156 Jandarma İmdat Telefonunu arayabilirsiniz. Emin olun ki Jandarma en kısa zamanda yardımınıza koşacaktır. Çünkü Jandarma size bir telefon kadar yakındır. 156 Jandarma İmdat Telefonu vatandaşlarımız tarafından günün 24 saatinde rahatlıkla ulaşabilmektedir.

 

156 JANDARMA İMDAT TELEFONUNA ULAŞILMASI

  • İstanbul il sınırları içindeyseniz ev telefonu, cep telefonu veya ankesörlü telefon ile sadece 156’nın tuşlanması yeterlidir.
  • İstanbul il sınırları dışındaysanız, İstanbul İl J.K.lığına ulaşmak için; 0212 156 ** ** rakamlarının tuşlanması gerekir.

* Yerine herhangi bir rakam kullanılabilir.

 

 

156 Jandarma İmdat Telefonuna yapılan ihbarlarda ihbarcının kimliğini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Şayet ihbar eden kişi kimliğini açıklamışsa kimliği kesinlikle gizli tutulur ve açıklanmaz.


Sayın vatandaşlarımız, ihbar ve şikayetlerinizi 0 530 691 56 34 numaralı cep telefonuna kısa mesaj (SMS) yoluyla da bildirebilirsiniz..

 

 

 

İstanbul Hakkında
Foto Galeri
Hizmet Standartlarımız
Jandarma
İç İşleri Bakanlığı Jandarma
Jandarma JİHİDEM
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Jandarma