Anasayfa İletişim Favori Listenize Ekleyin Bu Sayfayı Yazdırın


 

 

 

 

 

Sahtecilik Operasyonu 06.01.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; daha önce yakalanan ancak cezaevinden çıkar çıkmaz tekrar sahte belge üreterek, başta terör örgütü üyeleri olmak üzere aranan şahıslara sahte kimlik ve resmi belge düzenleyen (L.I.) isimli şahsı başarılı bir operasyonla yeniden yakaladı. Şahsa ait evde yapılan aramalarda, sahte evrak basımında kullanılan çok sayıda malzeme ile sahte doküman ele geçirildi. Şüpheli (L.I.), çıkarıldığı adli makamlarca tekrar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

...........................................................................................................

Basında

 

 

 

 

Uyusturucu Operasyonu 10.01.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; yurt dışından temin ettiği yüklü miktarda uyuşturucu maddeyi (Eroin) İstanbul ilinde pazarlayacak olan (Ş.B.) isimli bir şahsı düzenlediği başarılı operasyon ile kıskıvrak yakaladı. (Ş.B.)’nin aracında yapılan aramalarda; (30) kilo uyuşturucu madde ele geçirildi. (Ş.B.), çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Basında

 

 

 

 

Tarihi Eser Operasyonu 12.01.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, düzenlediği bir operasyonla tarihi dönemlere ait (138) parça tarihi eseri ele geçirdi. Yozgat ve civarında yaptıkları kaçak kazılar sonucu elde ettikleri tarihi eserlere müşteri arayan (4) şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Basında

 

 

 

 

Uyuşturucu Operasyonu 29.01.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca; 4 ay süren çalışma ve yurt dışında 850, yurt içinde yaklaşık 300 km.lik takip neticesinde yapılan nefes kesici operasyonla bir tıra zulalanmış vaziyette yarım ton uyuşturucu madde (skunk) ele geçirildi. Uyuşturucu maddeyi tırın dorsesine yaptıkları zula ile Türkiye’ye getiren ve İstanbul’da bu işi organize eden (2) kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Basında

 

 

 

 

Uyuşturucu Operasyonu 19.03.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca; narkotik detektör köpeği VADİ’nin de katıldığı uyuşturucu operasyonu ile yüklü miktarda uyuşturucu madde (Skunk) ele geçirildi. Yurtdışından yasadışı yollarla Türkiye’ye getirttiği uyuşturucu maddeleri İstanbul ili genelinde eğlence mekânları ve torbacılara satma hazırlığında olan (2) kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Basında

 

 

 

 

Uyuşturucu Operasyonu 20.03.2019
İstanbul Esenler’de uyuşturucu operasyonu gerçekleştiren İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, (25) kilo uyuşturucu madde (Eroin) ele geçirdi. Yakalanan (3) şüpheli şahıs çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Basında

 

 

 

 

Sahtecilik Operasyonu 26.03.2019
Uzun süredir haklarında yakalama kararı bulunmasına rağmen İstanbul’da sahtecilik yapmaya çalışan kalpazanlar, İstanbul İl Jandarma Komutanlığının düzenlediği başarılı bir operasyonla yakalandı. İstanbul’da işlenen sahtecilik suçlarının büyük bir kısmında rolleri bulunan kalpazanların; paravan olarak kullandığı iş yerlerinde yapılan aramalarda binlerce sahte kimlik kartı, sahte çek ve sahte resmi evrak ele geçirildi. Grup üyesi (3) şahıs çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Basında

 

 

 

 

Sosyal Medya Operasyonu 28.03.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca; narkotik dedektör köpeği VADİ’nin de katıldığı eş zamanlı uyuşturucu operasyonu ile sosyal medya üzerinden uyuşturucu kullanımını özendiren (8) şahıs gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen şahısların evlerinde yapılan aramalarda; esrar, skunk ve uyuşturucu haplar ile tütün öğütücü makara ve esrar sarım kağıtları ele geçirildi.

Basında

 

 

 

 

Sahtecilik Operasyonu 13.05.2019
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahtecilerle mücadelesine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Son olarak düzenlenen “Paramız Güvende” operasyonuyla, sahte döviz imal ederek piyasaya sürme hazırlığında bulunan kalpazan çetesi çökertildi. Operasyonda; piyasa değeri (7.2) milyon Türk Lirası olan (1.200.000) sahte ABD Doları ele geçirildi. Yakalanan (4) çete üyesi çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Basında

 

 

 

 

Hırsızlık Operasyonu 20.05.2019
İstanbul İli Zekeriyaköy ilçesinde bir villayı soyan hırsızlar İstanbul İl Jandarma Komutanlığının düzenlediği başarılı bir operasyonla kıskıvrak yakalandı. Villadan çalınan toplam (82) parça ziynet ve elektronik eşya, Jandarma’nın titiz çalışması sonucunda bulunarak sahibine teslim edildi. (2) şahıs adli makamlara sevk edildi.

Basında

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İstanbul Hakkında
Foto Galeri
Hizmet Standartlarımız
Jandarma
İç İşleri Bakanlığı Jandarma
Jandarma JİHİDEM
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Jandarma