Anasayfa İletişim Favori Listenize Ekleyin Bu Sayfayı Yazdırın


 
Uyuşturucu Operasyonu 25.10.2016
Türkiye’de ilk olarak 2014 yılında ele geçirilen, son zamanlarda özellikle gençler arasında kullanımı hızla yaygınlaşan, Bonzai kadar etkili ve ölümcül Scank (Sentetik Karışımlı Esrar türevi) uyuşturucu maddenin yurtdışından çeşitli vasıtalar kullanılarak İlgili adli makamlardan alınan arama kararına istinaden uyuşturucu maddeyi ele geçirmek ve şüphelileri yakalamak maksadıyla belirlenen araca Avcılar ilçesi Isparta Kule Bulvarında operasyon düzenlenmiş ve araçta yapılan aramada; bagaj bölümünde bulunan (2) adet valiz içerisinde preslenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık 180.000 TL. olan 13.000 gr. Scank uyuşturucu maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınan M.K. ve B.S. isimli şahıslar, haklarında düzenlenen suç dosyası ile “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan adli makamlara sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

...........................................................................................................

Basında

 

 

 

 

Kasten Öldürme Olayı 03.10.2016
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan, Eyüp İlçesi Akpınar Mahallesinde faaliyet yürüten, 3’üncü Havalimanı yapımını üstlenen firmanın şantiyesinin işçilerin istirahat ettikleri konteynır/yatakhane bölümünde 31 Ağustos 2016 günü saat 09.20 sıralarında yangın çıktığı ve yangına itfaiye ekiplerinin müdahalede bulunduğu ihbarı alınması üzerine İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırmalar ve kriminal incelemeler neticesinde, şahsın olaydan bir gün önce maktül ile kız arkadaşı meselesinden tartıştıkları ve kavga ettikleri, bu yüzden yatakhanede uyurken kendisini yakmak suretiyle öldürdüğünün tespit edilmesi ve şüphelininde itiraf etmesi üzerine hakkında “Kasten Öldürme” suçundan düzenlenen suç dosyasıyla adli makamlara sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.

...........................................................................................................

Basında

 

 

 

 

Uyuşturucu Operasyonu 28.09.2016
İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca, son zamanlarda özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden temin edilen piyasa değeri milyonlarca Türk Lirası olan çok miktarda uyuşturucu maddenin çeşitli vasıtalarla İstanbul iline getirildiğinin öğrenilmesi üzerine yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda, piyasa değeri milyonlarca Türk Lirası olan çok miktarda uyuşturucu madde (Esrar) olduğu değerlendirilen malzeme ile (1) adet tartı aleti ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınan toplam (3) şahıs “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan haklarında düzenlenen suç dosyası ile adli makamlara sevk edilmiş, şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Cezaevine gönderilmiştir.

...........................................................................................................

Basında

 

 

 

 

Uyuşturucu Operasyonu 26.09.2016
İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca, Pendik İlçesi Göçbeyli Mahallesinde bulunan üç katlı sekiz odalı lüks bir villada ciddi bir yatırımla hazırlanan düzenekle uyuşturucu madde imal edildiği bilgisi alınması üzerine uyuşturucu tacirlerini yakalamak, haksız kazanç elde etmelerine ve insan sağlığına zarar verecek faaliyetlerine son vermek maksadıyla yetkili makamlardan alınan arama kararına istinaden söz konusu lüks villaya narkotik köpeği “Vadi”ninde katılımı ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyon düzenlenmiştir. Villada yapılan aramada; üç katlı villanın kenevir bitkisi yetiştirmek maksadıyla milyonlarca lira değerinde yatırım yapılarak özel olarak ışıklandırma ve havalandırma sistemi ile donatıldığı saksı içerisinde hem etkili hem de hasada hazır durumda binlerce kök Dişi Hint Keneviri bitkisi ve Kenevir bitkisi üretiminde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş çok miktarda gübre ile üretim esnasında kullanılmak üzere çok sayıda malzeme ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla piyasa değeri bir milyon Türk Lirasını bulan yetiştirme düzeneği ve malzemeler İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince imha edilmiştir. Gözaltına alınan şahıs “Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti” suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

...........................................................................................................

Basında

 

 

 

 

 

 


İstanbul Hakkında
Foto Galeri
Hizmet Standartlarımız
Jandarma
İç İşleri Bakanlığı Jandarma
Jandarma JİHİDEM
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Jandarma