Anasayfa İletişim Favori Listenize Ekleyin Bu Sayfayı Yazdırın


 

> UKOME Karar Sorgulama Sistemi <

JANDARMA SORUMLULUK ALANI VE EKİP SAYISI

İstanbul İl J.K.lığına bağlı Arnavutköy, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Şile İlçelerinde yaklaşık 2.833 Km’lik yol ağında 53 Jandarma Trafik Ekibi, 4 motosikletli trafik timi ile trafiği denetleme ve düzenleme görevi yapılmaktadır.

 

 


TRAFİK DENETİM VE DÜZENLEME GÖREVLERİ

 

Konusu açıkça suç olmayan durumlarda cezai işlem en son uygulanmakta, öncelikle eğitici, öğretici ve yol gösterici çalışmalara ağırlık verilmektedir. Trafik Timleri, trafik kazaların yoğun olduğu, trafik kurallarının sıkça ihlâl edildiği noktalar ile trafik hareketliliğinin fazla olduğu yollarda 24 saat esasına göre görevlendirilmektedir.


VATANDAŞLARI BİLİNÇLENDİRME VE SEMİNER ÇALIŞMALARI

 

Trafik kazalarının önlenmesi için bugünün küçüğü, yarının sürücü anne ve babaları olacak öğrenciler başta olmak üzere sürücü ve vatandaşları bilgilendirme, bilinçlendirme eğitimi verilmektedir.

 


TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

                                                                         

 

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan “Trafik Haftası ” etkinliklerinde trafik stantları açılmaktadır.

Yapılan etkinliklerde başta öğrenciler olmak üzere vatandaşların trafik konusunda bilinçlenmesi, duyarlılığının artırılması için trafik bilgi ve uyarı içerikli broşür, cetvel, ruhsat kabı, cetvel dağıtılmakta, afiş ile pankartlar sürücülerin rahatlıkla görebileceği yol güzergâhlarına asılmaktadır.

 

 

 

            Trafikte Güvenliğiniz İçin Jandarma Yanınızda!!

 


İSTATİSTİKİ BİLGİLER

Trafik Bilincinin oluşturulması için 2018 yılı içerisinde; (22.640) sürücü, (5.103) yaya ve (14.103) öğrenci olmak üzere toplam (41.846) vatandaşımıza eğitim verilmiştir.

2018 yılı içerisinde (13) ölümlü, (721) yaralamalı ve (742) maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.

2018 yılı içerisinde icra edilen trafiği düzenleme ve denetim faaliyetleri neticesinde; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun’da düzenlenen kural ve yasaklara uymadığı tespit edilen (45.482) sürücüye (18.203.342) TL. tutarında para cezası uygulanmıştır. (16.201) araç trafikten men edilerek, (1275) sürücü ve şoförün sürücü belgesi geçici olarak geri alınmıştır.

 


 

     

 

İstanbul Hakkında
Foto Galeri
Hizmet Standartlarımız
Jandarma
İç İşleri Bakanlığı Jandarma
Jandarma JİHİDEM
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Jandarma